Sudjelovanje u javnoj vatrogasnoj vježbi u organizaciji DVD Donje Vratno

11 Javna vatrogasna vježba Donje Vratno

Dana 8. rujna 2013. Godine DVD Vinica je sudjelovala na javnoj vatrogasnoj vježbi u organizaciji DVD Donje Vratno. Javna vježba je bila zamišljena kao požar otvorenog skladišta kod kojeg je jedna osoba uslijed udisanja velikih koncentracija dima ostala bez svijesti, pa su svoje vještine izbave unesrećenoga sa objekta skladišta iskazali članovi DVD Vinice koji su unesrećenog polegli u nosila svezali sigurnosnim užetom i uz pomoć vatrogasnih ljestvi i radnog užeta spustili unesrećenog sa skladišta. Također usporedno sa ekipom DVD Vinice članovi DVD Donje Vratno su prezentirali svoju novu opremu za gašenje požara pjenom gaseći zahvaćene skladištene materijale u čemu su im pomogli članovi Gornjeg Ladanja uz relejnu dobavu vode. Ekipu DVD Vinica su činili Dražen Punčec, Ivica Lazar, Matija Lazar, Mihale Hrgar, a ekipu je predvodio zamjenik zapovjednika Darko Kornet. Javnu vježbu u organizaciji DVD Donje Vratno nadgledao je zapovjednik VZO Vinica Miroslav Kelemenić koji je vježbu ocjenio sa odličnom ocjenom jer su sve ekipe bile na visini zadatka.