Doček 2013.

1 Doček

Uz suorganizaciju općine Vinica, članovi DVD Vinica organizirali su prvi doček nove godine na otvorenom u Općini Vinica. Na ideju su došli mladi članovi Društva, čiju su se ideju velikodušno podržali i svi ostali članovi. Budući da u Vinici dosad nije bilo nikakvih organiziranih dočeka nove godine, kao ni sličnih proslava te ljudi u pravilu ne znaju gdje bi, osim kod kuće, dočekali novu godinu,  spomenuti doček na Trgu Matije Gupca pokazao se kao pun pogodak, barem prema izjavama mještana koji su redom jako oduševljeni. Pripremljeno je bilo 200-ak litara vina, čaj i klipići. Vino su donirali članovi Društva i mještani, dok su klipiće ispekle supruge članova – istaknuli su vrijedni članovi Ivica Lazar, Dražen Punčec i Darko Kornet, ujedno i najzaslužniji za kompletnu organizaciju, a nadaju se da će ovaj doček postati tradicijom.Na dočeku na viničkom trgu okupilo se oko tristotinjak ljudi, dočekavši novu godinu uz veliki spektakularan vatromet kojeg se ne bi mogli posramiti ni veći gradovi, te uz zvukove bečkog valcera koji su im priredili članovi DVD-a Vinica. Uz veliki vatromet svi okupljeni mogli su se grijati uz kuhano vino, čaj i klipiće.

Dočeku su  zajedno s obiteljima prisustvovali i načelnik Općine Vinica Marijan Kostanjevac te župan Varaždinske županije Predrag Štromar.