Javna vatrogasna vježba DVD Gornje Ladanje 2014

javna vatrogasna vježba DVD Gornje LadanjeU nedelju, 12. listopada oko 16 sati održana je javna vatrogasna vježba u Gornjem Ladanju. Naime, ovo je redovna aktivnost dobrovoljnog vatrogasnog društva Gornje Ladanje,  a ove godine je bila zamišljena kao požar otvorenog prostora velike površine i osiguranja objekta kojem prijeti požar. Na javnoj vatrogasnoj vježbi DVD Vinica je sudjelovala sa dva navalna vozila i zapovjednim vozilom, sa ukupno  12 operativaca, sa kojima je zapovjedao zapovjednik društva Ivica Boltek. Uz domaćina i DVD Vinicu na vježbi je prisustvovalo DVD Donje Ladanje i DVD Donje Vratno  s   ciljem usklađivanja međusobnog rada na zajedničkim intervencijama.

Prilikom izvođenja vježbe nazočili su brojni građani, ali i načelnik Marijan Kostanjevec koji je ujedno i čelna osoba sustava zaštite i spašavanja na području Opčine Vinice, te predsjednik Vatrogasne zajednice općine Vinice Robert Kovačić, koji su vatrogasnu vježbu ocijenili sa vrlo uspješnom ocjenom.