Međuopćinsko natjecanje “DVD Vinica 2016”

DSC_0225

Na 3. Međuopćinskom vatrogasnom natjecanju „Vinica 2016.“ Održanom u subotu na igralištu NK Vinica sudjelovalo je 35 ekipa s ukupno 350 natjecatelja. Na natjecanju koje se svake godine održava u jednoj od općina sudjelovali su članovi dobrovoljnih vatrogasnih društava s područja općine Vinica, Cestica, Petrijanec i Sračinec, a ove je godine domaćin i organizator natjecanja bio je DVD Vinica, pod pokroviteljstvom Općine Vinica.

Svečanom otvorenju vatrogasnog natjecanja nazočili su načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec, zamjenik načelnika Općine Cestica Žarko Rodeš, predsjednik Općinskog vijeća Općine Petrijanec Josip Bačan, predsjednik Općinskog vijeća Općine Vinica Marijan Mihalić te načelnik Općine Vinica Marijan Kostanjevac koji je članovima DVD-a Vinica neposredno uoči početka natjecanja uručio ključeve novog kombi vozila vrijednog 160.000 kuna.

DVD Vinica će kombi vozilo koristi će se za prijevoz na intervencije, vatrogasna natjecanja, vježbe i ostale potrebe DVD-a, a Općina je za nabavu vozila donirala 30.000 kuna.

Načelnik je tim povodiom izjavio da je ovime zaokružen ciklus opremanja vatrogasnih društava koja djeluju na području općine.

– Doniranih 30.000 kuna je mimo onih sredstava koje VZO svake godine dobiva iz općinskog proračuna i iako smo sada zaokružili ciklus opremanja društava, intenzivno radimo na projektu rekonstrukcije postojećeg vatrogasnog doma u Vinici u vatrogasni centar Vinica. Projekt je vrijedan gotovo četiri milijuna kuna, a njegovo je uređenje planirano iz sredstava fondova EU –rekao je načelnik Općine Vinica.

Ekipe su se natjecale u pet kategorija : djeca od 6 do 12 godina (kategorije muške  i ženske ekipe), vježba 3/1 A (muška A i B ekipa, te žene A ekipa)

DVD Vinica na vatogasnom natjecanju sudjelovala je sa tri ekipe i to u kategorijama, djeca muški 6-12 godina, gdje je osvojeno odlićno 5. mjesto u ukupnoj konkurnciji, te 1. mjesto u konkurenciji VZO Vinica, dok u konkurenciji muških A ekipa osvojeno je 2. mjesto u ukupnoj konkurnciji i 1. mjesto u konkurenciji VZO Vinica, dok je muška B ekipa kao jedina muška B ekipa osvojila 1. mjesto u oba dvije konkurencije. Ovom prilikom valja napomenuti da je DVD Vinica prvi puta u svojoj bogatoj povijesti sudjelovala na vatrogasnom natjecanju sa djecom od 6-12 godina.

Ukupni poredak kategorije djeca 6-12 M

3. DVD Svibovec Podravski
  4. DVD Družbinec
  5. DVD Strmec Podravski