Blagoslov vatrogasaca

20170504_201121

Već tradicionalno kao i svake godine vatrogasci Vatrogasne zajednice općine Vinica u koju su udruženi DVD Vinica, DVD Donje Vratno i DVD Gornje Ladanje obilježili su 04.05.2016. god., svojeg zaštitnika sv. Florijana.  Na prigodnoj manifestaciji sudjelovalo je 50 vatrogasaca iz VZO Vinice,  te gosti iz susjedne Slovenije članovi PGD Studenci Maribor i  brojni mještani Općine Vinica.

Program je započeo susretom vatrogasaca ispred  Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vinica, od kud je krenuo svečani ešalon uz pratnju vatrogasnih vozila do pastoralnog centra Vinica, gdje je  kod kipa sv. Florijana položeno cvijeće, te su upaljene svijeće, a kojom prilikom je sve prisutne blagoslovio vinički župnik prečasni Valent Posavec, nakon čega se  program je nastavio u crkvi sv. Marka.

Nakon svete  mise u pastoralnom centru  uz prigodne govore prisutne su pozdravili predsjednik VZO Vinica  Robert Kovačić, načelnika Općine Vinica Marijan Kostanjevac i prečasni Vanet Posavec.

20170504_185642

Picture 2 of 21