Požar šume i niskog raslinja u Ladanju Gornjem

Požar šume-Ladanju

Dolaskom lijepog vremena vec tradicionalno vatrogasci imaju pune ruke posla. Tako je i DVD Vinica 16. ožujka u 12:52 sati, na dojavu vatrogasnog operativnog centra Varaždin izašla na intervenciju požara šume i niskog raslinja na lokaciji Gornje Ladanju iznad Vrabeca. Brzim djelovanjem operativaca DVD Vinica je na teren izašla sa navalnim vozilom, autocisternom te kombi vozilom sa ukupno petnaestak operativnih članova koji su uspjeli obuzdati i potpuno ugasiti požar  i tako spriječili da se požar proširi na borovu šumu.

Ovim putem obraćamo se svim građanima općine Vinica, te ostalima koji se nađu u sličnoj situaciji. Ovakav potez spaljivanja zahtjeva veliku opreznost, preporučamo držati se svih sigurnosnih i preventivnih pravila koji upozoravaju na moguće opasnosti, takvo spaljivanje je obavezno vršiti u kontroliranim okolnostima i ispratiti takvu vrstu požara do zadnje sekunde, također pozivamo sve građane koji imaju potrebu spaljivanja većih površina na mjestima gdje treba požar osigurati, neka jave zapovjedniku DVD-a kako bi mi bili u mogućnosti prisustvovati kroz nekoliko operativnih članova naravno bez naknade.

Zapovjednik DVD Vinica Ivica Boltek – 098/555-512