img_7434S velikom tugom , javljamo svim prijateljima, znancima i vatrogascima za je preminuo naš dragi prijatelj i član DVD Vinica Josip Boltek.

Rođen je 12.02.1962. u Vinici, gdje je proveo i cijeli svoj život. Preminiuo je nakon iznenadne i kratke bolesti 10.09.2016. Pogreb pokojnog Josipa Bolteka održat će se u ponedjeljak 12.09.2016. u 16,00 sati na mjesnom groblju u Marčanu, dok će okupljanje vatrogasaca biti u 15,00 sati ispred vatrogasnog domu u Vinici, odakle će biti organiziran svečani ešalon prema groblju.

Josip Boltek u vatrogastvo se uključuje 1977 godine, kada je upisan u matičnu knjigu DVD Vinica. 1979 godine završava tečaj za zvanje vatrogasac , te postaje operativni član. Operativni član i vozač bio je sve do svoje smrti, a 2009 godine prima posebno priznanje DVD Vinica kao čovjek sa najviše intervencija u povijesti viničkog vatrogastva.  1998 godine pokrenuo je akciju prikupljanja novčanih sredstava  među mještanima Općine Vinica za nabavu novog navalnog vozila, a rezultat je nabava navalnog vozila DAF 1998 godine. Kao predsjednik društva bio je jedan od najaktivnijih članova u svim akcijama, a zaslužan je za uvođenje plina, centralnog grijanja u garaže i salu vatrogasnog doma u Vinici. Provodio je zajedničke akcije sa udrugama iz vinice( KUD Vinica, MK Bombeless, Vinska udruga Vinica). Rezultat jedne od takvih akcija koju je provodio sa MK Bombeless je nabava automatskih garažnih vrata.

Josip Boltek  obnašao je dužnosti:  7 godina član upravnog odbora DVD Vinica, 8 godina dopredsjednik DVD Vinica,  8 godina predsjednik DVD Vinica, 8 godina član VZO Vinica, a kratko vrijeme obnašao je i funkciju zapovjednika Vatrogasne zajednice Općine Vinica.

Primio je Brončanu vatrogasnu plamenicu 1989. g., Srebrnu vatrogasnu plamenicu 1999. g., Zlatnu vatrogasnu plamenicu 2014 g., te Zlatnu vatrogasnu medalju 2009. g.